Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Call

The Call

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doe

Doe

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beneath Us

Beneath Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Every Time I Die

Every Time I Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blended

Blended

2014
×
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Second Act

Second Act

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry