eva has logged 431 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Curfew

Curfew

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Maintenance

High Maintenance

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry