eva has logged 39 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paperman

Paperman

2012
×
Edit this entry  
21
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry