Sort by
  • Poor Things

  • Circus Maximus

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Asteroid City

  • The Little Mermaid

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

  • John Wick: Chapter 4

  • Creed III

  • Knock at the Cabin

  • Past Lives

  • Missing

  • You People

  • A Man Called Otto

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Kendrick Lamar's The Big Steppers Tour: Live from Paris

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Entergalactic

  • Smile

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Menu

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

  • Sr.

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • We Cry Together

  • Hustle

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

  • Living

  • The House

  • The Backrooms (Found Footage)

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★