• Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Pray Away

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Gather

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★

  • Cuties

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • The Two Popes

  • First Cow

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½