Sort by

Evan has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
300

300

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry