Sort by

Evan has logged 81 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sly

Sly

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Kelce

Kelce

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Mountain State: The Rise of Thadland

Blue Mountain State: The Rise of Thadland

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bikeriders

The Bikeriders

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Untold: Johnny Football

Untold: Johnny Football

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wham!

Wham!

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Human Traffic

Human Traffic

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
United

United

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stan Lee

Stan Lee

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pelé: Birth of a Legend

Pelé: Birth of a Legend

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry