Sort by

Evan has logged 747 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
★★★
Edit this entry  
22
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Images

Images

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
Sauna the Dead: A Fairy Tale

Sauna the Dead: A Fairy Tale

2016
×
Edit this entry  
06
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
Amulet

Amulet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Let Her Out

Let Her Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Battlestar Galactica: Razor

Battlestar Galactica: Razor

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Harmful Sensations

Harmful Sensations

2014
×
Edit this entry  
03
Hi, It’s Your Mother

Hi, It’s Your Mother

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Eye

The Eye

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Edit this entry  
06
Battleship

Battleship

2012
×
★½
Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Edit this entry  
04
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★
Edit this entry  
04
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
Edit this entry  
03
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Witches

The Witches

1967
×
Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Edit this entry