Sort by

Evan has logged 124 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Edit this entry  
30
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Squirm

Squirm

1976
×
★★
Edit this entry  
29
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★
Edit this entry  
28
Spirit Behind the Door

Spirit Behind the Door

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Rift

Rift

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Even the Wind Is Afraid

Even the Wind Is Afraid

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witchmaker

The Witchmaker

1969
×
★★
Edit this entry  
25
Doctor Blood's Coffin

Doctor Blood's Coffin

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ghoul

The Ghoul

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daughter of Dr. Jekyll

Daughter of Dr. Jekyll

1957
×
★★
Edit this entry  
23
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★½
Edit this entry  
22
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Twice-Told Tales

Twice-Told Tales

1963
×
★★½
Edit this entry  
21
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★★½
Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★
Edit this entry  
20
Invisible Ghost

Invisible Ghost

1941
×
★★½
Edit this entry  
20
Devil's Partner

Devil's Partner

1961
×
★★
Edit this entry  
20
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dagon

Dagon

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Atom Age Vampire

Atom Age Vampire

1960
×
★½
Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Edit this entry