Sort by

Evan has logged 863 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Live Pilgrimage in Madrid

Live Pilgrimage in Madrid

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Edit this entry  
22
House of the Living Dead

House of the Living Dead

1974
×
Edit this entry  
22
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
Edit this entry  
22
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
Edit this entry  
21
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Isolation

Isolation

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
End of the Line

End of the Line

2007
×
Edit this entry  
20
Downrange

Downrange

2017
×
Edit this entry  
20
The Horror of Frankenstein

The Horror of Frankenstein

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Yuki's Sun

Yuki's Sun

1972
×
Edit this entry  
17
The Cornshukker

The Cornshukker

1997
×
Edit this entry  
17
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
Edit this entry  
17
The Suspect

The Suspect

1944
×
Edit this entry  
17
Body Parts

Body Parts

1991
×
Edit this entry  
17
The Shout

The Shout

1978
×
Edit this entry  
17
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
5th Passenger

5th Passenger

2018
×
Edit this entry  
16
Nadja

Nadja

1994
×
Edit this entry  
15
Fresh Kill

Fresh Kill

1994
×
Edit this entry  
15
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
Edit this entry  
15
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Calvaire

Calvaire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
Edit this entry  
30
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
Edit this entry  
30
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Fear, Inc.

Fear, Inc.

2016
×
Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
Edit this entry  
29
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crabs!

Crabs!

2021
×
Edit this entry  
29
Shaky Shivers

Shaky Shivers

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Troll 2

Troll 2

1990
×
Edit this entry  
28
The Manster

The Manster

1959
×
★★★
Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Edit this entry  
27
Rise of the Machine Girls

Rise of the Machine Girls

2019
×
Edit this entry  
27
Heartland of Darkness

Heartland of Darkness

1992
×
Edit this entry  
27
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
Edit this entry  
27
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Double Walker

Double Walker

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Plank Face

Plank Face

2016
×
Edit this entry  
24
Diabolique

Diabolique

1996
×
Edit this entry  
24
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
Edit this entry