• 9/21/21

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Midnight at the Never Get

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Daniel J. Watts' The Jam: Only Child

  • Coming 2 America

    ★½

  • Pilots

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Cookie Num Num

  • Dancing with the Cars

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • A Day in the Life of the Dead

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Soul of the City

  • Dory Finding

  • Unparalleled Parking

  • To Fitness and Beyond

  • Cops and Robbers

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • Lumberjacked

    ★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • 8:46

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Bath Tub

  • Waffle

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Waiting

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Blue

  • Fantasy Island

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Genius Loci

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Suki

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½