Sort by
  • You People

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • She Said

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Low Life

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Fire Island

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Moon Knight

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Landscapers

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Loving You

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

  • On the Count of Three