Evan has logged 15 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Richard Pryor: Live and Smokin'

Richard Pryor: Live and Smokin'

1971
×
Read the review Edit this entry  
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Patch of Fog

A Patch of Fog

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
J. Cole: 4 Your Eyez Only

J. Cole: 4 Your Eyez Only

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
Edit this entry