Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster High: 13 Wishes

Monster High: 13 Wishes

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Valet

The Valet

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When in Rome

When in Rome

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry