• Halston

    ★★★

  • The Hand

    ★★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Man Who Tried to Feed the World

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Glorias

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • McCarthy

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★½

  • Alan Pakula: Going for Truth

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Cordelia

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Raúl Juliá: The World’s a Stage

    ★★★★

  • Human Capital

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • The Song of Names

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • My Zoe

    ★★★

  • Guest of Honour

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Valerie

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Diary of Diana B.

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Frankie

    ★★★½

  • Tommaso

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Promare

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Nofinofy

    ★★★