• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Coldplay x BTS Inside ‘My Universe’ Documentary

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Bodyguard

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½