Sort by

josie has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry