Evan has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry