• The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Sing 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • The Painted Bird

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Lodge

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • 14 Cameras

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Chris D'Elia: Man on Fire

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Childer

    ★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Russell Peters: Almost Famous

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

  • War Dogs

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★

  • Eddie the Eagle

  • Swiss Army Man