• Malcolm & Marie

    ★½

  • The Christmas Setup

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Run

    ★★★½

  • Books of Blood

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Love, Guaranteed

  • All Together Now

    ★★★½

  • Hard Kill

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The F**k-It List

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • All Day and a Night

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★★

  • The Postcard Killings

    ★½

  • All the Bright Places

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Lost Girls

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Fractured

    ★★

  • Rambo: Last Blood

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Rim of the World

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Five Feet Apart

    ★½

  • The Curse of La Llorona

  • Booksmart

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Down

    ★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★