eva has logged 124 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Peppermint

Peppermint

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Read the review Edit this entry  
30
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
Edit this entry  
11
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
Edit this entry  
08
The Impossible

The Impossible

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
Edit this entry  
28
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
The Feels

The Feels

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Edit this entry  
17
Elena Undone

Elena Undone

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Edit this entry  
11
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★
Edit this entry  
11
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Poseidon

Poseidon

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Down

Down

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
10 Years

10 Years

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
Edit this entry  
02
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry