RSS feed for Evan
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • One Fine Christmas

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Haunting

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

  • Little Woods

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★