• Our Father

  • Crush

    ★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Bubble

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Fresh

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

  • Birds of Paradise

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • 9/11: Life Under Attack

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Luca

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • The Queen of Basketball

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • North Hollywood

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Behind Her Eyes

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Life in a Day 2020

    ★★★★