• Death to 2021

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Present

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Yes-People

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★½