Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Get a Job

Get a Job

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ascension

Ascension

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Audible

Audible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★
Edit this entry  
18
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bestia

Bestia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry