Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In My Father's Den

In My Father's Den

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heart of Midnight

Heart of Midnight

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Strangers: The Story of a Mother and Daughter

Strangers: The Story of a Mother and Daughter

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Piccadilly

Piccadilly

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spoor

Spoor

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mirage

Mirage

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cleopatra

Cleopatra

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
17
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
If I Had a Million

If I Had a Million

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Fish in the Bathtub

A Fish in the Bathtub

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spawn

Spawn

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
25
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night After Night

Night After Night

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Suspect

The Suspect

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry