Sort by

Jesse has logged 32 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Strangers

House of Strangers

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creepy

Creepy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dragonwyck

Dragonwyck

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bright Future

Bright Future

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kinetta

Kinetta

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Torch Singer

Torch Singer

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry