• Save Yourselves!

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ½

  • Dorohedoro

    ★★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

  • Kami-Oshi

    ★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • K-12

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★½

  • Planet of the Humans

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Daddy

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Rilakkuma and Kaoru

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • The Act

    ★★★

  • For Sama

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • To the Stars

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Deadly Switch

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★