Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
27
Nativity!

Nativity!

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
Edit this entry  
07
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
Read the review Edit this entry  
31
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Judy

Judy

2019
×
Edit this entry  
11
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry