• Holidate

    ★★

  • Rebecca

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • The Last Summer

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Book Club

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Wife

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Shallows

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • 7 Days in Hell

    ★★★★

  • Amy

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★

  • House at the End of the Street

    ★★½

  • Spring Breakers

    ★★★★½