Sort by

evilacid has logged 337 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prophecy

Prophecy

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A New Life

A New Life

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Number 23

The Number 23

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Experiment

The Experiment

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Morning Patrol

Morning Patrol

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mikey

Mikey

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Illumination

Illumination

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Himiko

Himiko

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hate Crime

Hate Crime

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Hardware

Hardware

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gozu

Gozu

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. Caligari

Dr. Caligari

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hole

The Hole

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Betrayal

Betrayal

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry