Sort by

EvilMonkeyToes has logged 18 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zana and Miri

Zana and Miri

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Clara Cleans Her Teeth

Clara Cleans Her Teeth

1926
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Alice's Circus Daze

Alice's Circus Daze

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Alice the Whaler

Alice the Whaler

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Alice's Orphan

Alice's Orphan

1926
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Alice on the Farm

Alice on the Farm

1926
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice the Toreador

Alice the Toreador

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry