RSS feed for Evilspartacus

Evilspartacus has logged 1,473 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Garden of the Dead

Garden of the Dead

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cremators

The Cremators

1972
×
Read the review Edit this entry  
08
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bigfoot

Bigfoot

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Clowns

The Clowns

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Challenge of the Masters

Challenge of the Masters

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
7-Man Army

7-Man Army

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Armed Swordsman Against Nine Killers

One Armed Swordsman Against Nine Killers

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Society Sensation

A Society Sensation

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Station Content

Station Content

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spying the Spy

Spying the Spy

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Among the Cannibal Isles of the South Pacific

Among the Cannibal Isles of the South Pacific

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Battle of the Ancre and Advance of the Tanks

The Battle of the Ancre and Advance of the Tanks

1917
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Battle of the Somme

The Battle of the Somme

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death in the Garden

Death in the Garden

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sodom and Gomorrah

Sodom and Gomorrah

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
She'll Have to Go

She'll Have to Go

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Delta Force

The Delta Force

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Land and Freedom

Land and Freedom

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Then There Were Three

Then There Were Three

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Golden Gloves

Golden Gloves

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night Fright

Night Fright

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission Stardust

Mission Stardust

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creature of Destruction

Creature of Destruction

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Agent 505 - Death Trap Beirut

Agent 505 - Death Trap Beirut

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jesse James Meets Frankenstein's Daughter

Jesse James Meets Frankenstein's Daughter

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bruka - Queen of Evil

Bruka - Queen of Evil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mean Streets of Kung-Fu

Mean Streets of Kung-Fu

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fist to Fist

Fist to Fist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Juggernaut

The Juggernaut

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Judith of Bethulia

Judith of Bethulia

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An Old Man's Love Story

An Old Man's Love Story

1913
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unusual Honeymoon

The Unusual Honeymoon

1912
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fatherhood of Buck McGee

The Fatherhood of Buck McGee

1912
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Firing of the Patchwork Quilt

The Firing of the Patchwork Quilt

1912
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man's Calling

Man's Calling

1912
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Richard the Lion-Hearted

Richard the Lion-Hearted

1911
×
★★★½
Read the review Edit this entry