• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • In the Tall Grass

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • The Influence

    ½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Ghostland

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★★

  • Rings

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Scream 4

    ★★★

  • Orphan

    ★★★★★

  • Monster House

    ★★★★★

  • The Ring

    ★★★

  • Scream 3

    ★★★★★

  • Scream 2

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★

  • Halloween II

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★½

  • The Exorcist

    ★★★★★