RSS feed for Evolution Of Horror

Evolution Of Horror has logged 85 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The El Duce Tapes

The El Duce Tapes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sadistic Intentions

Sadistic Intentions

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Face

Happy Face

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'll Take Your Dead

I'll Take Your Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Extracurricular

Extracurricular

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Volition

Volition

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
A Serial Killer's Guide to Life

A Serial Killer's Guide to Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dachra

Dachra

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Feedback

Feedback

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dachra

Dachra

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★
Edit this entry