Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
Edit this entry  
28
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
27
Year One

Year One

2009
×
Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
Edit this entry  
18
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
Edit this entry  
18
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
Edit this entry  
18
Samsara

Samsara

2011
×
Edit this entry  
18
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
Edit this entry  
17
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
17
Appendage

Appendage

2021
×
Edit this entry  
16
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
Edit this entry  
16
White Noise

White Noise

2022
×
Edit this entry  
16
Stutz

Stutz

2022
×
Edit this entry  
16
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
Edit this entry  
15
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
15
New Year's Eve

New Year's Eve

2022
×
Edit this entry  
14
The Wonder

The Wonder

2022
×
Edit this entry  
13
Norbit

Norbit

2007
×
Edit this entry  
13
Onibaba

Onibaba

1964
×
Edit this entry  
13
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Edit this entry  
09
Lola

Lola

1961
×
Edit this entry  
09
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Single Man

A Single Man

2009
×
Edit this entry  
03
Beyond the Hill

Beyond the Hill

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
27
Zoolander

Zoolander

2001
×
Edit this entry  
26
21 Grams

21 Grams

2003
×
Edit this entry  
22
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Burning Days

Burning Days

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
Edit this entry  
20
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
Edit this entry  
20
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★
Edit this entry  
19
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Edit this entry  
19
The Tribe

The Tribe

2014
×
Edit this entry  
19
8½

1963
×
Edit this entry  
07
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
05
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Edit this entry