• Midnight Mass

    ½

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ½

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Hair Love

    ★★★★

  • Nimic

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

  • Promare

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Us

  • One Child Nation

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Sharp Objects

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Sol Alegria

    ★★

  • Hereditary

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum