• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Happiness

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tale of the Nine Tailed

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Supernova

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • The Secret Garden

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King: Eternal Monarch

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Crash Landing on You

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Recep Ivedik 6

    ★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • The Untamed

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix