Sort by
  • Drive-Away Dolls

    ★★★

  • Madame Web

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Have It All

    ★★★½

  • Jacqueline Novak: Get on Your Knees

    ★★★½

  • The Greatest Night in Pop

    ★★★½

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • The Color Purple

    ★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • The Marvels

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • Love at First Sight

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★

  • Next Goal Wins

    ★★★

  • Quiz Lady

    ★★★

  • Dumb Money

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • NYAD

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • Memory Film: A Filmmaker's Diary

    ★★★½

  • Grain of Truth

    ★★★

  • Walking

    ★★★

  • Crushing Season

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Wham!

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Meg 2: The Trench

    ★★½

  • Marinette

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • La Chimera

    ★★★★½

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★½

  • Kidnapped

    ★★★★

  • Terrestrial Verses

    ★★★

  • The Buriti Flower

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • The Daughters of Fire

    ★★★½

  • The Breaking Ice

    ★★★½

  • Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

    ★★★

  • Sleep

    ★★★

  • Blackbird Blackbird Blackberry

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Banel & Adama

    ★★★½

  • Goodbye Julia

    ★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★

  • It's Raining in the House

    ★★★

  • Four Daughters

    ★★★½

  • Pictures of Ghosts

    ★★★

  • The New Boy

    ★★★½

  • Youth (Spring)

    ★★★★

  • Déserts

    ★★½

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Monster

    ★★★½

  • Fast X

    ★★★

  • Aikāne

    ★★★½

  • T Blockers

    ★★★