Sort by

EwanS93 has logged 370 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Under Pressure: Making 'The Abyss'

Under Pressure: Making 'The Abyss'

1993
×
Read the review Edit this entry  
18
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
Edit this entry  
12
El Materdor

El Materdor

2008
×
Edit this entry  
12
Mater the Greater

Mater the Greater

2008
×
Edit this entry