Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Air

    ★★★

  • Boston Strangler

    ★★½

  • BlackBerry

    ★★★

  • Your Place or Mine

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★

  • Cat Person

  • Polite Society

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

  • Strange World

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • My Father's Dragon

  • Lyle, Lyle, Crocodile

  • Halloween Ends

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Eternal Daughter

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

  • Burial

  • Clerks III

    ★★

  • Not Okay

    ★★½

  • DC League of Super-Pets

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

  • The Bob's Burgers Movie

  • Elvis

    ★★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Moonage Daydream

  • Smoking Causes Coughing

  • Aftersun

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ½

  • Armageddon Time

  • Downton Abbey: A New Era

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • The Janes

    ★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Dual

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★