Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Call Jane

Call Jane

2022
×
Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry