Sort by

Ethan has logged 321 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

1939
×
Read the review Edit this entry  
31
Mad Hot Ballroom

Mad Hot Ballroom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Sylvio

Sylvio

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
August at Akiko's

August at Akiko's

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Married Couple

A Married Couple

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Wings

Wings

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Take Me Out to the Ball Game

Take Me Out to the Ball Game

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hugo Pool

Hugo Pool

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thieves Like Us

Thieves Like Us

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Neil Young - Heart of Gold

Neil Young - Heart of Gold

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizens Band

Citizens Band

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Read the review Edit this entry