eva has logged 123 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hater

The Hater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disco Pigs

Disco Pigs

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peacock

Peacock

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sunburn

Sunburn

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry