Sort by

Robb has logged 24 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry