Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Day

One Day

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★★
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cowboy

Cowboy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry