guada has logged 340 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Lez Bomb

Lez Bomb

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hamilton: History Has Its Eyes On You

Hamilton: History Has Its Eyes On You

2020
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Isabella

Isabella

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vitória

Vitória

2020
×
Edit this entry  
21
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Edit this entry  
16
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Company

Company

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry