guada has logged 27 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Company

Company

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★
Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry