michael has logged 14 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry