• Parasite

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Adrift

    ★½

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • La La Land

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Spotlight

  • Room

  • The Lobster

  • Inside Out

  • Carol

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • Gone Girl

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • The Wolf of Wall Street

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Iron Man 3

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

  • Moonrise Kingdom

  • The Avengers

  • Captain America: The First Avenger

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • WALL·E

  • Iron Man

  • Blades of Glory

    ★★★½

  • Sunshine

    ★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Incredibles

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Finding Nemo

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • American Beauty

  • The Truman Show

  • Fargo

    ★★★★½

  • Toy Story

  • Pulp Fiction